Przejdź do treści

Uderzając w problem, czyli osuszanie elementów konstrukcyjnych

  • przez
Uderzając w problem, czyli osuszanie elementów konstrukcyjnych

Dostanie się wilgoci do elementów konstrukcyjnych budynku jest zjawiskiem niepożądanym. Charakterystyczną cechą wilgoci jest szybkie tempo rozprzestrzeniania się. Skutkiem zawilgocenia ścian lub innych elementów konstrukcyjnych jest powstanie pleśni lub grzybów. Są to nieestetyczne, szpetne wykwity, które pokrywają ściany, posadzki lub stropy. Mogą doprowadzić do gnicia drewna i wydzielania się toksycznych substancji wnikających do organizmu człowieka. W zagrzybionych pomieszczeniach nie powinno się długo przebywać, a już na pewno nie mieszkać. Taka sytuacja może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

Jak skutecznie osuszyć ściany?

Osuszanie Zielona Góra to zagadnienie, które w takiej kwestii może się okazać szczególnie pomocnym. Dotyczy ono wykorzystywania specjalnych osuszaczy do eliminacji wody z elementów konstrukcyjnych obiektu. Osuszacz dobiera się w zależności od skali zjawiska. Są one wyposażone w zbiornik, który w trakcie osuszania napełnia się wodą. Trzeba go tak często wymieniać, ilekroć jest to potrzebne, aż do całkowitego usunięcia wilgoci ze ścian, sufitów lub posadzek.

Osuszanie Zielona Góra – jak pozbyć się problemu z wilgocią?

Wilgoć w pomieszczeniach przeradza się w pleśń lub grzyby. Te, bardzo szybko się namnażają i zajmują coraz większy obszar powierzchni. Jeżeli dotyczy to ściany staje się ona nieestetyczna, co wpływa na wizerunek całego wnętrza. Jeśli na ścianie objętej grzybem lub pleśnią występuje tapeta, może się ona zacząć odklejać. Wilgotne podłoże rozluźnia spoiwo jakim jest klej. Wówczas konieczne są prace remontowe. Nie będa one jednak miały skutecznego efektu, jeśli najpierw ściana nie zostanie dogłębnie osuszona. Osuszanie Zielona Góra obejmuje działania, które mają na celu właściwe przygotowanie elementów konstrukcyjnych danego obiektu – mieszkalnego, gospodarczego, czy przemysłowego – do modernizacji. Umycie ściany pokrytej grzybem lub jej zamalowanie jest działaniem chwilowym, nie eliminującym problemu, tylko tuszującym go.