Przejdź do treści

Wypłata gotówki w oddziale – co musisz wiedzieć?

  • przez
Wypłata gotówki w oddziale – co musisz wiedzieć

Jednym z najpopularniejszych sposobów wypłaty gotówki z banku jest bankomat. Jednak wiele starszych osób korzysta z wypłaty gotówki w oddziale. Co zrobić, gdy potrzebujesz wybrać większą kwotę pieniędzy? Czy w czasach cyfryzacji można bez problemu wybrać większą gotówkę? W naszym dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

W obecnych czasach banki nie przypominają skarbców zabezpieczonych m.in. drzwiami antywłamaniowymi. Obecnie bardziej przypominają kawiarnię, do której przychodzi się porozmawiać o pieniądzach – o tym, w jaki sposób je najkorzystniej zainwestować.

Wypłata gotówki w oddziale czy w bankomacie?

W październiku 2019 ukazał się raport NBP, w którym udowodniono, że Polacy coraz częściej rezygnują z papierowych pieniędzy na rzecz elektronicznych form płatności – w połowie 2019 roku przeprowadzono 1,4 mld transakcji bezgotówkowych (a ich liczba z roku na rok stale rośnie). Jednak dla wielu osób gotówka daje pewność, że zapłacą rachunek. Dla wielu osób karty płatnicze są wirtualnym pieniądzem. Dlatego wolą używać wyłącznie gotówki. Średnia wypłata gotówki w bankomacie, wynosi 550 PLN, a co w sytuacji, gdy potrzebujesz wypłacić większą gotówkę?

Wypłata gotówki w oddziale

Jeśli chcesz dokonać wypłaty gotówki w oddziale powyżej 20 tys. PLN, to musisz to zgłosić wcześniej w oddziale banku. Nie jest to zła wola pracowników banku, czy różnorodnych procedur kontrolnych, lecz przede wszystkim faktu, że takich pieniędzy w placówce fizycznie nie ma. Dlatego zalecamy awizowanie wypłaty przynajmniej 3 dni robocze wcześniej. Oczywiście dostęp do gotówki jest dużo łatwiejszy w dużych miastach niż mniejszych miasteczkach.

Jeśli chcesz dokonać wypłaty gotówki w oddziale powyżej 20 tys. PLN w gotowce to musisz to zgłosić telefonicznie, przez internet lub w placówce bankowej (informując swojego doradcę klienta). Dane udostępnione przez NBP są zatrważające – gotówka znika na naszych oczach zastąpione przez wirtualne pieniądze.